AnasayfaAnasayfa  PortalliPortalli  SSSSSS  AramaArama  Kayıt OlKayıt Ol  Üye ListesiÜye Listesi  Kullanıcı GruplarıKullanıcı Grupları  Giriş yap  

Paylaş | 

Büyük katliam

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek 
YazarMesaj
rommel

MesajKonu: Büyük katliam   C.tesi Kas. 03, 2007 9:20 am

tarihi tam bilemiyorum ama sanırım karanlık çağda geçmiş bir olay.. Şu anki fransa toprakları içinde yer alan bir köyde 2000 civarı insan yaşamaktaymış.Bir gün köyde büyük bir salgın baş gösteriyor ve hızla çevre köylere yayılmaya başlıyor.O zamanın kralı da o köyün insanlarının yakılmasını emrediyor amaç hastalığı ortadan kaldırmak.Ancak bir türlü insanları oyuna getirip de bir araya toplayamıyorlar.Sonunda kralın sadık adamlarından biri bir fikir atıyor ortaya ve bu uygulanıyor.Fikir şöyle; bir papaz gönderilir köye. Papaz köy halkına hep birlikte dua edeceklerini söyler. Köylüler papazın peşine takılır giderler sonunda bir derin çukura gelirler. O sırada kralın adamları bu çukurun etrafını sarar ve çukurun içindekileri ateşe verir.Böylece hastalığın yayılması önlenir.Şimdi size soruyorum siz napardınız?İnsanları yakarak mı hastalığı önlerdiniz yoksa başka bir yol mu arardınız?Bu arada o dönemi ve dönemin şartlarını da göz önüne alalım:)
Kullanıcı profilini gör
EmO4life! </3
zipzipp
zipzipp

MesajKonu: Geri: Büyük katliam   C.tesi Kas. 03, 2007 11:57 am

uuu zor bi soru.. scratch hmm.. o dönem şartlarında ilaç,doktor fln da yoktur... ama yakmakta insanlık dışı bişy.. Evil or Very Mad o hastalıklıları başka bi yere alırdım..böylece salgın hastalık devam etmesdi... king
Kullanıcı profilini gör
BubbleBee*
Emod
Emod

MesajKonu: Geri: Büyük katliam   Paz Kas. 04, 2007 3:50 pm

bn karantina yada yakarm nan direk..
Kullanıcı profilini gör
sphinks

MesajKonu: Geri: Büyük katliam   C.tesi Şub. 02, 2008 4:43 pm

İnsanları yakarak hastalığıı önlemezdİm !! ÖnceLikle saLgına neden oLan hasTalıığın ne oLdugunuu araRdIm we bunun üsTünde araşTırmaLar yapaRak önLemeye çaLışıRdImm....

buLaşıcı hasTalığaa sahİp oLanlar we sağLıklı oLan kişilerİ ayRı yerlerde barındırırdIm önceLiklee hastalıklı böLgeyi kaRantinaya aLırdIm.. we buRadaa tedawi yollaRı arardım biTkisel ilaçlarlaa ya da farkLı başkaa şeyLerlee....
Kullanıcı profilini gör
Sponsored content

MesajKonu: Geri: Büyük katliam   

Büyük katliam
Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Sevgililer Günü Katliamı İzle (Türkçe Dublaj)